Zawisza Bydgoszcz znów remisuje w sparingu

Dzisiaj w samo południe Zawisza Bydgoszcz rozpoczął już piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej w klasie okręgowej. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej rywalem była Wisła Tczew, trzecia drużyna pomorskiej klasy okręgowej (grupa: Gdańsk II).

Do przerwy więcej inicjatywy przejawiali goście, którzy grali szybciej i bardziej pomysłowo od gospodarzy. Nic więc dziwnego, że w 33 minucie po bardzo ładnej akcji, Wisła Tczew objęła prowadzenie po strzale z pola karnego w róg bramki Jakuba Karbowskiego i do przerwy wygrywała 1:0. Warto odnotować, że na meczu była obecna dość liczna grupa kibiców z Tczewa.

Po zmianie stron pierwsze akcje przeprowadzili przyjezdni, ale Zawisza przystąpił do odrabiania strat i za sprawą Patryka Straszewskiego doprowadził do wyrównania. Na 2:1 wyprowadził bydgoską drużynę też Patryk Straszewski, który wykorzystał dośrodkowanie Oskara Ignatowskiego z lewej strony boiska. Wisła Tczew nie zamierzała się poddawać i przeprowadziła kilka składnych akcji, z których dwie były bardzo niebezpieczne. Za trzecim razem bramkarz Zawiszy Jan Stypczyński został z bliska pokonany. Zawisza zremisował 2:2 (0:1) i nadal pozostaje bez zwycięstwa w sparingach. Na koncie bydgoskiego zespołu są 3 remisy i 2 porażki. Więcej szczegółów z dzisiejszego meczu >>>>> TUTAJ.

27 lutego (środa) Zawisza rozegra mecz kontrolny z Piastem Łasin (klasa A, grupa: Bydgoszcz II).

Zdjęcie z meczu: Zawisza - Wisła Tczew 2:2. Na pierwszym planie Wojciech Ruczyński.