Pierwsze sparingowe zwycięstwo Zawiszy Bydgoszcz

Dzisiaj Zawisza Bydgoszcz rozegrał już szósty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej klasy okręgowej. Tym razem rywalem była Noteć Gębice, czwarta drużyna klasy A (grupa: Bydgoszcz II). Mecz, który miał się rozpocząć o godz. 19:00, rozpoczęto z ponad 30-minutowum opóźnieniem. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią gra przebiegała pod dyktando gospodarzy. Do przerwy bydgoski bramkarz i obrona z Bartoszem Stoppelem na czele byli w zasadzie bezrobotni. Prowadzenie zdobył Patryk Błażejewicz świetnym strzałem w „okienko” bramki. Potem po uderzeniu jednego z zawodników Zawiszy piłka trafiła w słupek bramki Noteci. Na 2:0 podwyższył Patryk Kozłowski w 20 minucie. W 40 minucie padł trzeci gol dla bydgoskiej drużyny. Po zagraniu Adama Wiśniewskiego bramkarza Noteci pokonał strzałem w róg Paweł Kanik. Po zmianie stron Zawisza zdobył jeszcze cztery gole, a ich autorami byli: Paweł Kanik, Bartosz Stoppel, Wojciech Ruczyński i Przemysław Wesołek. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Zawisza wygrał 7:1 (3:0), a było to pierwsze zwycięstwo w sparingach.

Po dzisiejszym meczu bilans sparingów Zawiszy przedstawia się następująco: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 2 porażki (bramki: 14-14). Bramki dla bydgoskiej drużyny zdobyli: Patryk Straszewski 5, Paweł Kanik 3, Patryk Błażejewicz 1, Adrian Brzeziński 1, Patryk Kozłowski 1, Bartosz Stoppel 1, Wojciech Ruczyński 1, Przemysław Wesołek 1.

W siódmym sparingu, który rozegrany zostanie 2 marca (sobota), Zawisza będzie podejmować Noteciankę Pakość (siódme miejsce po rundzie jesiennej w IV lidze kujawsko-pomorskiej).