Jeden krok do awansu Zawiszy

Zawisza Bydgoszcz (lider tabeli) zagrał dzisiaj ligowy mecz klasy okręgowej w Lisewie. Rywalem była miejscowa Victoria, która do tej kolejki zajmowała jedenaste miejsce w rozgrywkach. Bydgoska drużyna wystąpiła osłabiona, bowiem w składzie zabrakło m.in. Artura Cielasińskiego, Krzysztofa Urtnowskiego (obaj pauzowali za kartki), Jakuba Wituckiego i Pawła Kanika. Patryk Straszewski (na zdjęciu) strzelił aż cztery bramki, a jedną z karnego, którego sędzia podyktował za faul na Michale Żurowskim. Ciekawe, czy zdecydowanie prowadzący w klasyfikacji strzelców klasy okręgowej (Grupa I), Patryk, znów nie zostanie ograbiony z bramek przez portal wloclawek.naszemiasto.pl, który z uporem maniaka utrzymuje, że ma dwa trafienia mniej. Za to wspomniany portal zaliczył więcej goli Patrykowi Ciężkowskiemu (Mustang Ostaszewo) i Pawłowi Jachowskiemu (Sokół Radomin) – obu wymienionym po dwa. W dzisiejszym meczu jedną bramkę dla Zawiszy zdobył Natan Zniszczol. Bydgoska drużyna wygrała 5:0 (1:0), ale z oficjalnym ogłoszeniem awansu do IV ligi trzeba się trochę wstrzymać, bo KS Sportis Łochowo wygrywa 4:0 w Więcborku z Gromem.

18.05.2019. 16:00: Victoria Lisewo – Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:1)

Bramki: Patryk Straszewski 4 (45, 59, 70-karny, 77), Natan Zniszczol (57).

Zawisza: Marcin Niwiński – Natan Zniszczol (73, Oskar Ignatowski), Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adam Wiśniewski (83, Sergiusz Kot), Michał Żurowski – Tomasz Prejs (65, Wojciech Ruczyński), Patryk Kozłowski, Adrian Brzeziński (73, Oskar Ziemba) – Patryk Straszewski. Trener: Jacek Łukomski. Sędziował: Karol Rolewicz (Grudziądz).

25 maja 2019 roku Zawisza podejmował będzie Cyklon Kończewice. Do awansu wystarczy jeden punkt.