Krótka pucharowa przygoda Zawiszy

Wczoraj bydgoski Zawisza w ramach IV. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu (podokręg bydgoski) podejmował czwartoligowy BKS Bydgoszcz. Warto przypomnieć, że w poprzedniej rundzie Zawisza wyeliminował grającą w klasie B Wisłę Fordon, z którą wygrał 5:2 (szczegóły tego meczu >>>> TUTAJ). Drużyna niebiesko-czarnych w spotkaniu z BKS-em zawiodła, ale zawiedli też kibice, którzy na trybunach stadionu przy ul. Gdańskiej stawili się w małej liczbie. Gra momentami była ostra, ale sędzia Bartosz Kowalczyk (chociaż awizowany był Dariusz Drozd) częściej dostrzegał przewinienia zawodników Zawiszy. Niebiesko-czarni znów nie kończyli meczu w komplecie, bo czerwoną kartkę w 61 minucie tym razem zobaczył kapitan drużyny, Jakub Witucki. Zawodnik Zawiszy złapał rywala za koszulkę, czym pozbawił go realnej szansy zdobycia gola. Należy nadmienić, że niespełna 60 sekund wcześniej Jakub Witucki ukarany został żółtą kartką za zatrzymanie piłki ręką, co uniemożliwiło BKS-owi kontynuowanie korzystnej akcji. Rywal objął prowadzenie w 10 minucie za sprawą Jakuba Makowskiego. Na 2:0 podwyższył Maciej Sieradzki z rzutu karnego. 240 sekund później tzw. kontaktowego gola zdobył Bartosz Stoppel. Do przerwy było 2:1 dla rywala. Po zmianie stron Zawisza doprowadził wyrównania, gdy w 57 minucie bramkarza Sarnę pokonał Korneliusz Sochań. W 78 minucie Piotr Siekirka uzyskał zwycięskiego gola dla BKS-u. Może nie byłoby to zwycięskie trafienie, gdyby 180 sekund później Korneliusz Sochań wykorzystał rzut karny. Niestety, piłka kopnięta przez niego z jedenastu metrów poszybowała wysoko nad poprzeczką. Karnego sędzia zarządził za faul Rafała Kostkowskiego na jednym z zawodników Zawiszy, który znalazł się w dogodnej sytuacji. Zawodnik BKS-u złapał rywala za koszulkę. Zawisza nie powtórzy więc pucharowego sukcesu z poprzedniego sezonu, gdy zagrał w finale i po dramatycznym meczu uległ trzecioligowej Unii Janikowo.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU OKRĘGU (PODOKRĘG BYDGOSKI) – IV RUNDA

30.09.2020. 19:00: Zawisza Bydgoszcz – BKS Bydgoszcz 2:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Stoppel (34), Korneliusz Sochań (57) – Jakub Makowski (10), Maciej Sieradzki (30-karny), Piotr Siekirka (78). Sędziował: Bartosz Kowalczyk (Bydgoszcz).

Szczegóły z meczu >>>> TUTAJ

3 października w spotkaniu IV ligi trzeci w tabeli Zawisza zmierzy się w Mogilnie z miejscową Pogonią, która zajmuje ósme miejsce w rozgrywkach.