Osiem bramek Zawiszy w okręgowym Pucharze Polski

Dzisiaj bydgoski Zawisza w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu zagrał w Nakle nad Notecią. Rywalem byli miejscowi Czarni, zespół klasy B, reaktywowany przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Gospodarze, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali A-klasową Spójnię Białe Błota (wygrali 1:0), tym razem nie sprawili kłopotów czwartoligowcom. Bydgoska drużyna przez cały mecz dominowała na słabo utrzymanym boisku. Mimo dość eksperymentalnego zestawienia, ustalonego przez trenera Jacka Łukomskiego, Zawisza wygrał. Szansę debiutu otrzymał w drugiej połowie 17-letni Jakub Kossmann, a 15-letni Kamil Dobek też po przerwie wszedł na boisko i zaliczył drugi występ w niebiesko-czarnych.

21.08.2019. 18:00: Czarni Nakło nad Notecią – Zawisza Bydgoszcz 0:8 (0:3)

Bramki: Patryk Straszewski 3 (11, 28, 53), Mateusz Oczkowski (30), Korneliusz Sochań (55), Wojciech Ruczyński (82-karny), Tomasz Prejs (87), Bartosz Stoppel (89). Zawisza: Jan Stypczyński – Natan Zniszczol (46, Jakub Kossmann), Bartosz Stoppel, Michał Żurowski (46, Kamil Dobek), Bartosz Bąk – Tomasz Prejs, Tomasz Żyliński (60, Adam Wiśniewski), Korneliusz Sochań, Mateusz Oczkowski, Wojciech Ruczyński, Patryk Straszewski (60, Patryk Kozłowski). Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).

Teraz wraca ligowa rzeczywistość, która dotąd jawi się w szarych barwach. 24 sierpnia (sobota, godz. 17:00) w Fordonie na stadionie przy ul. Sielskiej Zawisza będzie podejmować w meczu IV ligi, Spartę Brodnica. Czy drużyna strzeli wreszcie bramkę?

Na zdjęciu: Patryk Straszewski.