Pierwszy punkt i pierwsza bramka Zawiszy w IV lidze

W czwartej kolejce IV ligi Zawisza Bydgoszcz podejmował wczoraj na stadionie przy ul. Sielskiej Spartę Brodnica. Gospodarze dotąd w lidze nie zdobyli punktu i jako jedyni w stawce 18 drużyn nie strzelili żadnej bramki. Trzecie miejsce od końca w tabeli też nie satysfakcjonowało kibiców. Rywal do spotkania z Zawiszą zgromadził 5 punktów i zajmował siódmą pozycję w rozgrywkach.

Mecz sędziował Łukasz Boinski (Sadki), to ten sam arbiter, który prowadził pucharowe, zwycięskie spotkanie Zawiszy z Czarnymi w Nakle nad Notecią. Bydgoska drużyna w spotkaniu ze Spartą przełamała w końcu strzelecką, ligową niemoc. Po 255 minutach pierwszą bramkę w IV lidze zdobył Patryk Kozłowski, któremu za pierwszym strzałem nie udało się pokonać bramkarza Mateusza Wiśniewskiego, ale po dobitce piłka trafiła już do siatki. Zawisza nie utrzymał jednak prowadzenia i mecz zakończył się remisem 1:1.

24.08.2019. 17:00. Fordon, ul. Sielska: Zawisza Bydgoszcz – Sparta Brodnica 1:1 (0:0)

Bramki: Patryk Kozłowski (76) – Dorian Banasiak (80).

Zawisza: Marcin Niwiński – Natan Zniszczol, Bartosz Stoppel, Michał Żurowski,Bartosz Bąk – Tomasz Żyliński (88, Mateusz Oczkowski), Adam Wiśniewski (64, Jakub Witucki), Korneliusz Sochań, Adrian Brzeziński, Patryk Kozłowski (85, Tomasz Prejs), Patryk Straszewski (78, Wojciech Ruczyński). Trener: Jacek Łukomski. Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).

Więcej szczegółów z meczu >>>> TUTAJ.

W piątej kolejce Zawisza zagra w Złotnikach Kujawskich z miejscowym Piastem. Mecz odbędzie się 1 września (początek godz. 11:00).

Na zdjęciu: trener Jacek Łukomski.