Podsumowanie klasy B (grupa: Bydgoszcz III) w rundzie jesiennej – bramkarze i obrońcy

Podsumowanie klasy B (grupa: Bydgoszcz III) w rundzie jesiennej –  bramkarze i obrońcy

Dwunastu bramkarzy zachowywało tzw. czyste konta, czyli nie wpuściło gola w rundzie jesiennej w danym meczu. Należy podkreślić, że klasyfikacja nie uwzględnia na przykład zmienników, którzy nie dali się pokonać, ale w danym spotkaniu ich drużyna straciła bramkę wcześniej. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku golkipera Zawiszy Bartłomieja Dobersztyna, który w 60 minucie meczu z Victorią Kołaczkowo (15 października, gdy Zawisza wygrał 3:1) zastąpił Marcina Niwińskiego. To jest tylko klasa B, więc nie do wszystkich informacji jest szeroki dostęp, ale należy wspomnieć o bramkarzach, którzy obronili rzuty karne, przynajmniej o tych, o których wiem. Golkiper Wisły Fordon Robert Musiałowski obronił „jedenastkę” w meczu z Olimpią Wtelno (04.09), Paweł Kasperek z Zielonych Zalesie w potyczce Zawiszą (09.10), a Robert Sperski (Ramiel) nie dał się pokonać z karnego w spotkaniu z Wisłą Fordon (23.10).

Czyste konta bramkarzy:

3 razy – Paweł Kasperek (Zieloni Zalesie), Robert Musiałowski (Wisła Fordon), Marcin Niwiński (Zawisza)

2 – Artur Gajewski (Zawisza), Wojciech Plata (AF Brzoza), Jan Stypczyński (Zawisza)

1 – Bartosz Dudzic (GLZS Sadki), Kamil Krajnik (AF Brzoza), Kacper Prusakowski (Olimpia Wtelno), Adam Przybylski (GLZS Sadki), Roman Traczyk (Olimpia Wtelno), Kamil Załoga (Victoria Kołaczkowo)

Zobacz pełną listę bramkarzy z tzw. czystymi kontami >>>>> TUTAJ.

Najlepszą defensywę ma bydgoski Zawisza, o czym świadczy tylko 8 straconych goli. Drugiej w tym względzie Wiśle Fordon rywale strzeli 12 bramek, a trzeciej – Akademii Futbolu Brzoza – 15. Najwięcej razy (aż 50) piłka znalazła się w bramce Iskry Zamość-Rynarzewo. 41 goli straciła Skra Paterek, natomiast Victoria Kołaczkowo – 30.

Na zdjęciu: Bartłomiej Dobersztyn (z lewej) i Marcin Niwiński podczas rozgrzewki.