Podsumowanie klasy B (grupa: Bydgoszcz III) w rundzie jesiennej – STRZELCY i ASYSTY

Podsumowanie klasy B (grupa: Bydgoszcz III) w rundzie jesiennej –  STRZELCY i ASYSTY

W kilku odcinkach podsumuję rozgrywki klasy B (grupa: Bydgoszcz III) w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Najpierw zajmę się klasyfikacją strzelców, w której dość zdecydowanie prowadzi napastnik Zawiszy – Wojciech Ruczyński, zdobywca 13 bramek. Zanim przejdę jednak do przedstawienia czołówki najskuteczniejszych, odniosę się do wyjątkowo bezczelnego wpisu AF Brzoza na Facebooku, który pojawił się po ostatnim meczu rundy jesiennej. Jedno ze zdań z tego wpisu brzmi: „Podsumowując brawa dla naszych zawodników za na prawdę dobry mecz,ale co z tego skoro od początku jest ustalone kto ma awansować i jest wszystko ku temu robione”. I kolejny cytat: „Nie poddajemy się mamy 6 punktów straty,ale wierzymy że koniec końców wygra sprawiedliwość i piłkarsko najlepszy zespół w lidze”. Nie będę rozwodził się nad błędami, które popełnił dokonujący tego słowotoku (nie tylko w cytowanych fragmentach), jednak z pewnością jakieś dokształcanie z języka polskiego byłoby wskazane. Sędziowie w klasie B są różni, ze wskazaniem na fakt, że najczęściej słabi, ale ustawiczne zwalanie przez AF Brzoza winy za porażki na arbitrów, staje się żenujące. Przy porażce 2:5 w Sadkach też winni byli sędziowie. Jedynie przegrana w Paterku 1:2 nie była usprawiedliwiana pomocą arbitrów dla rywala, ale i tam, najlepszy podobno zespół w tej grupie klasy B, też sobie nie poradził. Wiem dlaczego tak było! Bo w Paterku jest bardzo nierówna murawa (to bardzo delikatne określenie), a na niej potrafią grać tylko drużyny, które naprawdę w dobrym stopniu posiadły umiejętność gry w piłkę nożną. Chciałbym z kolei znać odpowiedź na pytanie: kto ustalił, która drużyna ma awansować? Niestety, nie znam tej odpowiedzi. Może jasnowidz AF Brzoza raczy jej udzielić? Jeśli ktokolwiek chciałby Zawiszy pomóc z pewnością bydgoska drużyna nigdy nie grałaby w klasie B i na dodatek nie rozgrywała meczów jako gospodarz poza swoim miastem. I tyle w tym temacie. Pora wrócić do zdobywców bramek. Dorobek Wojtka mógł być jeszcze większy, ale w spotkaniu z Zielonymi w Zalesiu, w 28 minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Drugi na liście strzelców, Kacper Sapa, ma jednego gola mniej.

Strzelcy bramek

13 – Wojciech Ruczyński (Zawisza)

12 – Kacper Sapa (Wisła Fordon)

8 - Rafał Grzelak (Zieloni Zalesie), Filip Jurczykowski (AF Brzoza), Krzysztof Marek (Wisła Fordon), Dawid Wojciechowski (Wisła Fordon)

7 – Patryk Bereza (AF Brzoza), Oskar Jackowski (Ramiel Bydgoszcz), Sebastian Wolko (Zorza Ślesin), Łukasz Żuchowski (AF Brzoza)

Zobacz całą klasyfikację strzelców >>>>> TUTAJ.

Klasyfikację strzelców zaktualizowałem 12 listopada, bowiem sędzia błędnie zapisał, że pierwszą bramkę w meczu: Zieloni Zalesie – Wisła Fordon zdobył Oskar Sapa. Faktycznym strzelcem był Kacper Sapa.

33 gole dla Zawiszy zdobyli: Wojciech Ruczyński 13, Nikodem Kasperczak 5, Sergiusz Kot 2, Jarosław Lewandowski 2, Przemysław Marchwant 2, Adam Wiśniewski 2, Paweł Ettinger 1, Wojciech Lewandowski 1, Ernest Szumla 1, samobójcza 1. 3 bramki doliczono za walkower.

Najwięcej asyst (po 4) dla drużyny Zawiszy zaliczyli Sergiusz Kot i Adam Wiśniewski. Niewiele im ustępowali Patryk Szymański i Wojciech Ruczyński, którzy trzykrotnie zaznaczyli swój udział przy zdobytych bramkach. Po dwie asysty mają: Nikodem Kasperczak i Przemysław Marchwant, a po jednej: Patryk Błażejewicz, Jarosław Lewandowski, Wojciech Lewandowski i Oskar Ziemba. Najlepszy w tzw. punktacji kanadyjskiej jest Wojtek Ruczyński 16 pkt. (13 goli i 3 asysty). Trudno pisać o asystach w innych zespołach, ponieważ tylko kilka ekip je podaje i tylko czasami.

Na zdjęciu: Wojciech Ruczyński - najlepszy strzelec rundy jesiennej.