Zawisza Bydgoszcz znów wygrał z czwartoligowcem

Bydgoski Zawisza dzisiaj rozegrał ósmy sparing. W spotkaniu wyjazdowym zmierzył się w Janikowie z miejscową Unią, liderem IV ligi kujawsko-pomorskiej po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Forma bydgoskiej drużyny stabilizuje się na wysokim poziomie. Zawisza wygrał z czwartoligowcem 4:2 (3:0). Bramkarza gospodarzy dwukrotnie pokonał Paweł Kanik, a po jednym trafieniu zaliczyli Patryk Straszewski i Oskar Ziemba.

Meczem w Janikowie Zawisza zakończył serię meczów kontrolnych. Bilans zimowych sparingów Zawiszy jest następujący: 3 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki (bramki: 20-17). Bramki dla bydgoskiej drużyny zdobyli: Patryk Straszewski 7, Paweł Kanik 5, Patryk Błażejewicz 1, Adrian Brzeziński 1, Patryk Kozłowski 1, Bartosz Stoppel 1, Wojciech Ruczyński 1, Krzysztof Urtnowski 1, Przemysław Wesołek 1, Oskar Ziemba 1.

Już za tydzień Zawisza, lider tabeli, zainauguruje rozgrywki w rundzie wiosennej klasy okręgowej. 16 marca o godz. 12:00 podejmować będzie Promień Kowalewo Pomorskie, który po rundzie jesiennej zajmuje jedenaste miejsce. Warto odnotować, że dzisiaj rozegrano zaległe spotkanie "okręgówki" z rundy jesiennej. Start Pruszcz, który był gospodarzem meczu w Bydgoszczy na stadionie przy ul. Słowiańskiej, bezbramkowo zremisował właśnie z Promieniem Kowalewo Pomorskie.